Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Frigomat vytočil světový rekord!

Autor: Jiří Řezáč z Větrníku
Datum vydání: 17.6.2014
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=2973

Byla vytočena na jeden zátah největší porce dosud zhotovené zmrzliny na světě o rozměru 43 cm bez kornoutu a 90 cm s kornoutem, který byl pro vytvoření rekordu speciálně upečen! Hmotnost rekordní porce zmrzliny dosáhla hodnoty 6.8 kg!

Společnost CESK, a.s Brno výhradní  dodavatel italských zmrzlinových strojů FRIGOMAT na výrobu točené zmrzliny pro Českou a Slovenskou republiku, si zapsal do své činnosti další primát v oblasti originality.

V sobotní den 14. června  2014 město  rekordů Pelhřimov, prostřednictvím agentury Dobrý den, zaregistrovalo další exkluzivní počin ve své osobité rekordní kronice, kdy uvedená společnost vytvořila světový rekord  prostřednictvím stroje FRIGOMAT KLASS 222 XL, vybavený nerezovými zásobníky směsi na 2x18 litrů, jenž je  doporučený pro exponované prodejny zmrzliny s vysokým prodejem. 
Konstrukční možnosti výrobníku v návaznosti na úsilí a fantazii personálu společnosti, dokázaly vytočit na jeden zátah největší porci dosud oficiálně zhotovené zmrzliny na světě, a to ve výškovém rozměru 43 cm bez kornoutu a 90 cm s kornoutem, který byl pro vytvoření rekordu speciálně upečen! Hmotnost rekordní porce zmrzliny dosáhla hodnoty 6.8 kg!
Rekord tohoto druhu nebyl samoúčelným počinem, ale i zároveň konkrétní ukázkou technických možností výrobníku točené zmrzliny značky Frigomat a marketingové nápaditosti členů rekordního týmu.

Šéf společnosti CESK a.s. Michal Černý (v červeném)


Vytisknuto dne 20.9.2021 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku