Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Punčové dortíčky

Autor: Pavlína Berziová
Datum vydání: 5.4.2014
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=2943

Poté vyklopíme a na povrchu potáhneme citrónovou polevou kterou připravíme podle návodu výrobce. Krájíme na malé dortíčky a zdobíme čokoládovou polevou a kandovanými třešněmi.


Cukerný rozvar:  300 ml   vody
                            150 g     cukr krupice
                                1 lžička  rumové aroma
                                1 lžička  punčové aroma
                                1 lžička  vanilkové
                                   kyselina citrónová
Náplň : 100 g   třešňová marmeláda
            100 g   kandované třešně

 Poleva: 100 g citrónová poleva v prášku
             50 g  čokoládová poleva polotovar

 Korpus: Vejce s cukrem vyšleháme v hustou pěnu. Do této hmoty postupně vmícháme mouku a nakonec rozpuštěnou vychladlou Heru.  Rozetřeme na 2 plechy s vysokým okrajem. V elektrické troubě pečeme při 180°C asi 25 minut. Po upečení na povrchu lehce pomoučníme a vyklopíme na mřížku a necháme vychladnout.

Cukerný rozvar připravíme svařením vody a cukru. Ochutíme přísadami a necháme vychladnout.

Postup                                                   

Jeden korpus prokrojíme v polovině tak že nám vzniknou dva tenké pláty. Potřeme je na povrchu marmeládou. Druhý korpus nakrájíme na proužky asi 3 cm silné. Do hlubokého plechu dáme na spod potřený korpus a poklademe na něj nakrájené kandované třešně. Dále na něj skládáme proužky korpusu které namáčíme do ochuceného cukerného rozvaru. Až máme plech zaplněný překryjeme namočené proužky druhou polovinou pomazaného korpusu marmeládou dolu. Na povrch položíme prkýnko , aby se nám moučník zatížil. Necháme do druhého dne odležet v chladu. Poté vyklopíme a na povrchu potáhneme citrónovou polevou kterou připravíme podle návodu výrobce. Krájíme na malé dortíčky a zdobíme čokoládovou polevou a kandovanými třešněmi.


Vytisknuto dne 14.4.2021 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku