Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Problémy se šlehačkou

Autor: Petr Haase
Datum vydání: 19.6.2002
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=279

Počátkem minulého týdne se v Praze přestala vyrábět čerstvá živočišná šlehačka v 1litrovém balení, určená pro výrobny. Jediná pražská firma, která tuto šlehačku dodávala do obchodní sítě, bez jakéhokoli oznámení předem, ukončila výrobu této šlehačky.

fiogf49gjkf0d
Počátkem minulého týdne se v Praze přestala vyrábět čerstvá živočišná šlehačka v 1litrovém balení, určená pro výrobny. Jediná pražská firma, která tuto šlehačku dodávala do obchodní sítě, bez jakéhokoli oznámení předem, ukončila výrobu této šlehačky. Do výroben sice je dodávána šlehačka od jiného dodavatele, ale vzhledem k tomu, že se jedná o šlehačku s prodlouženou trvanlivostí, tuto šlehačku nelze použít do výrobníků šlehačky a klasickým šleháním ve stroji se rovněž nedocílí správného našlehání. Při výrobě šlehačkových dortů se musí používat ztužovač šlehačky, ale i tak je šlehačka spíše jako krém. Jiná alternativa je používat šlehačku rostlinnou, ale to už je odlišná chuť a někteří zákazníci ji nemají rádi. Doufejme, že se situace co nejdříve zlepší a dosáhne se lepších výsledků.

Vytisknuto dne 12.7.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku