Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Cukr zastavuje metastáze?

Autor: Jürgen Lebelt
Datum vydání: 26.4.2013
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=1851

Profesoři z Kolína nad Rýnem v Německu, imunobiolog Gerhard Uhlenbruck a mikrobiolog Gerhard Pulverer, předvedli před zahraničními experty na kolínské universitě svůj objev, který by mohl posunout boj proti rakovině o krok kupředu.


Pod názvem" Cukr zastavuje metastáze", zveřejnil kolínský Standanzeiger zprávu budící rozruch. Dva universitní profesoři z Kolína nad Rýnem v Německu, imunobiolog Gerhard Uhlenbruck a mikrobiolog Gerhard Pulverer, předvedli před zahraničními experty na kolínské universitě svůj objev, který by mohl posunout boj proti rakovině o krok kupředu.

S pomocí jednoduchého cukrového roztoku /D-galaktosy/ je rakovinovým buňkám bráněno usazovat se na játrech.
Podle slov profesora Uhlenbrucka, tím že se buňky nemohou natrvalo na játrech usadit, nemají šanci napadat jiný tělesný orgán. Oba vědci jsou přesvědčeni o tom, že cukrová terapie přejde zakrátko do klinické praxe.
Způsob a uskutečnění rozpouštění galaktózy je u Spolkového úřadu zdraví schválen a našel se i výrobce .

To, že cukr má schopnost bránit tvoření metastáze, zjistil již před 15 lety imunobiolog Uhlenbruck. Jeho teorie podpořená dlouholetým výzkumem, vyvolala tenkrát v odborných kruzích velkou polemiku.
Potvrdilo se, že podávání speciálního cukrového roztoku má skutečně uváděný účinek.
Působení spočívá v cukerné blokaci Lektinu /molekuly vážící na sebe cukr/ a tak i k uzavření prostoru pro výskyt metastáze nádorových buněk.

Profesor Pulverer se svým týmem potvrdil Uhlenbruckův vědecký výsledek při pokusu na zvířatech. V rámci tří studií byli roku 1992 na chirulgické Universitní klinice v Kolíně nad Rýnem a v nemocnici ve Varšavě léčeni pacienti s onemocněním žaludku nebo karcinomem střeva. Oproti pacientům se stejným nálezem,zůstali ti, co byli léčeni cukrovou terapií v naprosté většině prosti metastázového bujení.


Vytisknuto dne 30.3.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku