Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Roláda s ořechy a mandlemi

Autor: Libuše Bažantová
Datum vydání: 14.1.2002
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=174

Oddělíme žloutky od bílků, z nich pak ušleháme tuhý sníh. Přisypeme 75 g cukru krupice a vanilkový cukr, přidáme žloutky. Mouku, solamyl a prášek do pečiva prosejeme a přidáme do vaječné hmoty. Těsto ušleháme a přidáme mleté lískové oříšky.

fiogf49gjkf0d


INGREDIENCE
3 vejce
175 g cukru
1 balíček vanilkového cukru
50 g hladké mouky
25 g solamylu
1 lžička prášku do pečiva
25 g mletých lískových oříšků
370 ml mléka
1 balíček mandlového pudinkového prášku
100 g mandlových lupínků
500 g tvarohu
2 lžíce mandlového likéru
5 lžic malinové marmelády
2 lžíce cukru moučka
125 ml smetany ke šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY
Oddělíme žloutky od bílků, z nich pak ušleháme tuhý sníh. Přisypeme 75 g cukru krupice a vanilkový cukr, přidáme žloutky. Mouku, solamyl a prášek do pečiva prosejeme a přidáme do vaječné hmoty. Těsto ušleháme a přidáme mleté lískové oříšky. Plech vyložíme pečícím papírem a těsto na něj rovnoměrně rozetřeme. Pečeme v předehřáté troubě 12-15 minut a zatepla svineme. Mezitím smícháme 75 ml mléka, 50g cukru a pudink. Zbylé mléko uvedeme do varu, přilijeme rozmíchaný pudinkový prášek, chvíli povaříme a přelijeme do mísy. Pak jej přikryjeme potravinářskou fólií a necháme vychladnout. Mandlové lupínky nasucho orestujeme na pánvi. Tvaroh, zbylý cukr a mandlový likér dobře promícháme a po lžících přidáváme vychladlý pudink. Upečené těsto nejprve potřeme 4 lžícemi malinové marmelády a pak tvarohovou hmotou. Lžíci mandlových lupínků si odložíme na ozdobení a zbytkem vše pokryjeme. Těsto podélně srolujeme a posypeme moučkovým cukrem. Smetanu ušleháme, naplníme zdobicí sáček a ze šlehačky utvoříme na roládě hezké kopečky. Nakonec ji dozdobíme zbylými mandlovými lupínky a malinovou marmeládou.


Vytisknuto dne 3.4.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku