Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


HARIBO CHAMALLOWS FLOWERS - květinová cukrovinka k nakousnutí

Autor: Haribo
Datum vydání: 22.4.2012
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=1684

Měkké pěnové bonbony HARIBO Chamallows Flowers. Bonbony ve tvaru květin, které se doslova rozplývají na jazyku, vás rázem přenesou na rozkvetlou louku a na chvíli můžete nechat starosti všedního dne za sebou.


Jaro je v plném proudu a nejen v přírodě všechno kvete. Jarní náladu si teď můžete dopřát dvojnásob – stačí ochutnat nové měkké pěnové bonbony HARIBO Chamallows Flowers. Bonbony ve tvaru květin, které se doslova rozplývají na jazyku, vás rázem přenesou na rozkvetlou louku a na chvíli můžete nechat starosti všedního dne za sebou. „Měkké pěnové bonbony Chamallows patří mezi našimi spotřebiteli k oblíbeným stálicím. Proto je nabízíme hned v několika variantách chutí a tvarů,“ říká Rostislav Němec, jednatel společnosti HARIBO CZ s.r.o. „V jarním období představujeme veselý tip v podobě barevných kytiček, které se doslova rozpouštějí na jazyku. HARIBO Chamallows Flowers nejenže zachutnají, ale díky svému tvaru a barvám potěší oko. Stejně jako u ostatních cukrovinek HARIBO i při výrobě Chamallows Flowers se používají výhradně přírodní barviva a aroma. Bonbony HARIBO Chamallows se vyrábí ve čtyřech druzích: Flowers, Šmoula, Exotic, Speckies,“ dodává Rostislav Němec.

Jak vznikly měkké bonbony typu marshmallows?
Bonbony typu marshmallows, k nimž patří i nové HARIBO Chamallows Flowers, mají opravdu dlouhou historii, která sahá až do dob starého Egypta. Jejich základem byla v minulosti míza z rostliny Althea officinalis, z níž se vyráběly sladkosti. Ty se míchaly s medem a ořechy. Počátkem 19. století již cukráři formovali bonbony do nejrůznějších tvarů. V roce 1948 začal Alex Doumak přidávat do bonbonů škrob kvůli tuhnutí a moderní marshmallows byly na světě. Dnes se tyto oblíbené bonbony vyrábí z želatiny, cukru, škrobu, vody a nejrůznějších aromat. Mají mnoho příchutí a tvarů a jsou oblíbenou pochoutkou všech věkových kategorií.

 


Vytisknuto dne 12.8.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku