Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Když má cukrář talent výtvarníka

Autor: Jiří Řezáč z Větrníku
Datum vydání: 29.4.2011
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=1558

Ale být cukrářem může znamenat být uměleckým výtvarníkem na úrovni sochaře či malíře, který pohled na svět zachytí objektivem svého zraku, který příkladně lidskou postavu či předmět běžného užití povýší na vzácnou relikvii.

fiogf49gjkf0d

Být cukrářem, může znamenat být součástí průmyslové výroby v niž se sériově produkuje jeden kus za druhým osm hodin téměř každým dnem. Ale být cukrářem může znamenat být uměleckým výtvarníkem na úrovni sochaře či malíře, který pohled na svět zachytí objektivem svého zraku, který příkladně lidskou postavu či předmět běžného užití povýší na vzácnou relikvii, jíž zvýrazněním působnosti některého detailu zkonkretizuje její význam.
Je bohužel pravdou, že malířů nebo sochařů dokáží mnozí z nás jmenovat mnoho, ale cukrář, který se zabývá figurativním cukrářským uměním je naprosté většině ukryt v anonymitě. Inu, co nemá hodnotu věčnosti, jako by ani nebylo. Ale nicméně hold a čest těm cukrářským výtvarníkům, kteří jsou řeholníky svého řemesla, že dokáží a rovněž že mají snahu, a to na hranici přežití, býti těmi, kteří zažehnou v naší duši plamínek vzácné kultury a dokáží nám zpestřit šeď všedního dne.
Podívejme se na práci italských cukrářských umělců, z jejich národní soutěže "Artistika" o nejlepší skulpturu z potravinářské suroviny.

  

  

  

  

  

  

  

  


Vytisknuto dne 22.9.2020 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku