Článek ze serveru Cukrář.cz (www.cukrar.cz)


Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Větrník, s.r.o.
Upozornění: Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení spol. Větrník, s.r.o.
Takto vytištěná stránka není dokladem shody vytištěného textu se skutečným článkem a jako taková nemůže ani být použita.


Světový pohár v Luxemburku již za dva týdny

Autor: Jiří Řezáč z Větrníku
Datum vydání: 4.11.2010
URL: http://www.cukrar.cz/show.asp?id=1451

CULINERY WORD CUP Luxembourg
je doslovně v termínovém zádveří a za čtrnáctd ní vypukne kuinářská vřava, v níž budou přítomni i nejlepší cukráři světa a ť v soutěži jednotlivců, či součást různých týmů.

fiogf49gjkf0d

CULINERY WORD CUP Luxembourg je doslovně v termínovém zádveří a za čtrnáct dní vypukne kuinářská vřava, v níž budou přítomni i nejlepší cukráři světa ať v soutěži jednotlivců, či součást různých týmů.
Světový soutěžní pohár v kulinářském oboru mívá svůj význačný vrchol v hlavním městě Lucemburska v Luxemburku. Jeho objemovou náplní jsou převážně kuchařské disciplíny, ale i cukrářská příslovečná třešnička na  soutěžním dortu se stává  symbolem sladké perly v korunním klenotu kulinářského festivalu.
S cukrářským projevem se budeme v lucemburském soutěžním pojetí setkávali ve dvou verzích, buď jako součást kuchařské tabule v exhibition show a nebo v samostatné céčkové disciplíně v podobě vytvořených výstavních exponátů.
Projdeme se spolu prostřednictvím našeho portálového biografu krásnou scenérií bílého umění, které bylo jak soutěžní disciplínou, tak i slavnostní dekoračním hávem 8. ročníku lucemburského CULINERY WORD CUPU.
Ve vzpomínkovém a fotografickém průřezu se vrátíme k minulému ročníku této světové události č.2, kdy soutěžní jedničkou v hodnotě významu je již pouze olympiáda. Termín pořádání světové soutěže je 20 -24. listopadu tohoto roku.

.

Cukrářský program C spočíval v tomto zadání:

-  1 slavnostní dezertní mísa, koláč nebo jednotlivé kusy pro 6
    osob na libovolné téma

- 4 různé jednotlivé dezerty pro 1 osobu, připravené jako teplé nebo
  studené

- 1 mísa se sladkými sušenkami nebo čokoládou, petit foure nebo friadise
  pro 6 oso (6-11 g/kus) 5 druhů pro 6 osob + 1 degustační talíř

- 1výstavní kus čokolády, cukru apod. vztahující se k tématu (výška 40 -
   60 cm)

 

 

 


Vytisknuto dne 23.4.2021 ze serveru
Cukrář.cz (www.cukrar.cz)
Konec článku